Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 4.07.25

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
LOT: Kowal Malambo. Argentyńska historia

LOT: Kowal Malambo. Argentyńska historia

15.07.2007 | godz. 21.00
Katowice Miasto Ogrodów, Katowice


Przepiękna argentyńska wariacja na temat legendy o Panu Twardowskim. Według niej poczciwy człowiek, w zamian za pomoc udzieloną zabłąkanemu na Ziemi Chrystusowi ma możliwość praktycznie w nieskończoność oszukiwać diabły dybiące na jego duszę sprzedaną za nienaturalne przedłużenie życia. Z czasem jednak Malambo, niczym bohaterowie „Wywiadu z wampirem” zdaje sobie sprawę, że aby cieszyć się światem starzejącym się w opętańczym tempie, sama nieśmiertelność nie wystarczy. Ogromnym atutem tego dramatu jest język ograniczony dosłownie do kilkunastu słów częściowo stylizowanych na latynoską odmianę hiszpańskiego. Aktorzy z Laboratorium Dramatu doskonale poradzili sobie z oporem stawianym przez tekst. Świetnie uwypuklili jego rytmiczność i powtarzalność, dzięki czemu praktycznie przy każdej szybszej rozmowie chce się tupać do taktu. (Pola Sobaś)

Laboratorium Dramatu powstało w Warszawie w 2003 roku, początkowo przy Teatrze Narodowym. Od stycznia 2005 działa przy Towarzystwie Autorów Teatralnych, zrzeszającym dramaturgów młodego i średniego pokolenia. Twórcą idei Laboratorium Dramatu jest Tadeusz Słobodzianek, dramaturg, reżyser, krytyk teatralny i producent; współtwórca sukcesów Teatru Wierszalin i Teatru Nowego w Łodzi; autor dramatów: „Car Mikołaj”, „Obywatel Pekosiewicz”, „Turlajgroszek”, „Prorok Ilja”, „Merlin”, „Inna historia”, „Malambo” i „Sen pluskwy”. Nadrzędnym celem Laboratorium Dramatu jest rozwój i rozpowszechnianie współczesnej, polskiej dramaturgii oraz edukacja dramatopisarska. Laboratorium Dramatu stwarza młodym dramaturgom, reżyserom i aktorom możliwość wypowiedzenia się poprzez teatr na tematy społeczne i międzyludzkie, zadawania niewygodnych pytań i dyskutowania z widzem o dzisiejszym świecie, jego dziedzictwie i przyszłości, wartościach, życiu i śmierci.



„Kowal Malambo. Argentyńska historia” – Tadeusz Słobodzianek – Teatr Laboratorium Dramatu (Warszawa); reżyseria Ondrej Spišák, choreografia Anna Iberszer, muzyka Bartłomiej Woźniak, scenografia Mikołaj Malesza, kostiumy Katarína Hollá

>>> przeczytaj więcej o 9. Międzynarodowym Letnim Ogrodzie Teatralnym


podcienia GCK






Bilety:
8 zł





po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone