Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 17.05.24

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Gębofon.7

Gębofon.7

24.10.2009-28.11.2009 | godz. 11.00
Sosnowiec


Wyczuwasz drzemiące w sobie wokalne zwierzę? Pragniesz je uwolnić? Na tych warsztatach dowiesz się, jak zrobić dobry użytek z własnego „gębofonu”.

Dla wszystkich pasjonatów, profesjonalistów, amatorów oraz entuzjastów wokalnych ekspresji mamy dobrą wiadomość: od października rusza (już siódma w Polsce) edycja Gębofonu, poświęconemu niestandardowym, tzw. „poszerzonym” technikom wokalnym. „Poszerzonym”, ponieważ sztuka wokalna nie musi kojarzyć się wyłącznie z piosenką o miłości.

„Gębofon przekracza ramy muzyki i dotyczy wszystkich używających głosu: aktorów, mówców, polityków – mających do czynienia z ekspresją, perswazją i komunikacją” – wyjaśnia pomysłodawca Gębofonów, Antoni Beksiak.

Uczestnicy śląskiej edycji będą mieli okazję przekonać się o tym podczas czterech bloków warsztatowych oraz sesji koncertowych – jam sessions. Efekty ich ciężkiej pracy będzie można usłyszeć w trakcie koncertu finałowego w Piwnicy Pod Spodem.

„Chcemy, aby Gębofon skupił wiele osób wokół wspólnej, kreatywnej pracy nad własnym głosem. Będzie to przede wszystkim świetna zabawa, przestrzeń twórczej improwizacji i okazja do poznania niestandardowych technik wokalnych” – zapewnia Elwira Skrobska, wokalistka i organizatorka Gębofonu.7.

Zajęcia poprowadzą specjaliści w zakresie: archaicznych wschodnich skal i metod artykulacyjnych, a także współczesnych i eksperymentalnych technik oraz form notacji, human beatboxu, śpiewu białego i klasycznego. Każdy warsztat zawiera wokalną rozgrzewkę, emisję głosu, pracę z rezonatorami ściśle dostosowanymi do wdrażanych technik.


Warsztaty w październiku:

24.10 sobota > Warsztat 1. Agata Harz: śpiew biały
Agata Harz – śpiewaczka, orientalistka, aktorka, członkini stowarzyszenia Dom Tańca. Od lat praktykuje śpiewanie białym głosem tradycyjnych pieśni polskich, głównie z Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza, a także poleskich i serbskich.

Warsztaty w listopadzie:

7.11 sobota > Warsztat 2. Mieczysław Eligiusz Litwiński: archaiczne skale wschodnie a poemat dadaistyczny
Mieczysław Eligiusz Litwiński – kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista (Novi Singers, The Harmonic Choire, Kawalerzy Błotni).

14.11 sobota > Warsztat 3. Zgas: human beatbox
Zgas – dwukrotny mistrz Polski w human beatboxie (Me Myself And I, L.U.C.).

21.11 sobota > Warsztat 4. Magdalena Sekuła-Lemberger: świadoma praca z głosem
Magdalena Sekuła-Lemberger – wokalistka, pedagożka, trenerka głosu. Prowadzi na terenie całego kraju warsztaty samorozwoju oparte na pracy z głosem, który jest jej podstawowa pasją i sposobem na życie.

28.11 sobota > Warsztat 5. Agata Zubel: współczesne notacje i sposoby interpretacji
Agata Zubel – kompozytorka, śpiewaczka i pedagog. Laureatka wielu nagród w Polsce i za granicą, zarówno jako wokalistka, jak i kompozytorka.

Miejsce: Sosnowiec, siedziba Stowarzyszenia Aktywne Kobiety, ul. 3 Maja 11


Szczegółowe informacje na stronie: www.gebofon7.blogspot.com lub pod nr tel. 0661 285801.

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres: elwiraskrobska.gebofon@gmail.com.


Bierzesz udział w Gębofonie? >>> Wypowiedz się na forum.






Bilety:
30 zł/ 4-godzinny warsztat





po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone